Košík 0

PAPILU slaví 1. narozeniny

ilustrace narozeniny Papilu vanoce

Včera to byl přesně rok, co jsme otevřeli náš e-shop a oficiálně vypustili na svět naše ilustrované papírnictví PAPILU. Za ten rok jsme toho zvládli tak akorát co se na roční ilustrované papírnictví patří. Máme totiž pořád na paměti, že vlak by měl jet tak pomalu, aby motýli mohli otevřenými okny svobodně lítat dovnitř a ven. Smrtících deadlinů a blikajících upomínek jsme si totiž užili dost a jestli je něco, čeho si po tom prvním roce vážíme nejvíc, pak je to právě to, že náš vlak jede tak akorát pomalu. 

PAPILU narozeniny ilustrace

Brzy po otevření jsme se rozhodli, že si hned z ostra zkusíme prodej na trhu. Čekal nás vánoční a pak i jarní Mint market v Holešovicích. Naše první dojmy z prodeje na trhu jsme popisovali tady v článku hned z kraje ledna. Musím přiznat, že tehdy při psaní hrála velkou roli euforie a to, že to byl vlastně trochu fuck up se ukázalo až když jsme šli na Mint podruhé. V obou případech jsme měli děsnou smůlu, že do haly přišlo strašně málo lidí, vlastně tam tehdy asi bylo i víc prodejců než nakupujících. Celou situaci nezachránily ani arašídové věnečky z Alzacafé ani hosteskami lapení náhodní kolemjdoucí, kteří původně přišli lovit do asijské části tržnice a o design marketu neměli ani tucha. 

PAPILU vanoce ilustrace

Mezi všemi fuckupy se ale vždycky najde něco, co zase vrátí svět do rovnováhy. U nás to bylo hned několik věcí najednou a dokonce tak velkých, že by to žádný fuckup už nerozhodil. Pár dní před odjezdem do zasněžené Pece, kam jsme jeli slavit naše výročí, jsme se dozvěděli, že čekáme miminko :) A v Peci pak přišlo další překvapení, malý prstýnek a krátká otázka. Brzy budeme rodina se vším všudy :)

PAPILU svatba ilustrace

Kromě toho jsme za sebou měli i první vánoční zakázky pro firemní klienty, což byl pro nás nádherný start a právě díky nim jsme si uvědomili, že naše cesta povede (alespoň pro tuhle chvíli) přes individuální zakázky na míru. Ilustrace k příležitostem, které se neopakují. Kdyby mi někdo rok před tím řekl, že budu kreslit pozvánky na ples s Gripenama, určitě bych se tomu pěkně zasmála. Mrkněte sami jak to dopadlo nejen s Gripenama.

Znáte to, všechny pěkný věci se dějí náhodou. A tak mi náhodou psala kamarádka Julie, že fotí předsvatební fotky a chtěla by na nich mít i svatební oznámení, jestli bych jí nějaké namalovala. Nevěstě se nakonec tak zalíbilo, že jsme pro ni připravili nakonec celou sadu svatebních tiskovin. Pak taky její kolegyni a pak ještě dalším asi dvaceti nevěstám a ženichům. 

S každou další zakázkou jsme se naučili něco nového, někdy nás to vyškolilo hodně (jako třeba když jsme museli kompletně přetisknout celou zakázku kvůli překlepu šunková "rokla" místo "rolka") a někdy ještě víc (jako třeba když jsem zasvi*ila tiskárnu při tisku na ruční papír a zoufale se snažila dostiknout poslední kousky svatebních oznámení, abych nemusela přiznat, že jsem si vymyslela něco, co nejde vyrobit). 

Celé léto jsme malovali květinová svatební oznámení a byla to zatím ta nejhezčí práce, kterou jsme měli. Moc děkujeme - Julii, že mi tehdy v zimě napsala a chtěla po mě namalovat vůbec to první oznámení (Julie krásně fotí, hlavně svatby a lidi v lese, mrkněte na její fotky) i všem nevěstám a ženichům, kteří nám svěřili výrobu svatebních tiskovin a dali nám volnou ruku při vymýšlení. Svatební tiskoviny malujeme vždy tak, aby ladily s konceptem svatby, nemáme žádný ceník ani katalog, ze kterého si můžete vybrat. Jak to děláme (a že je to vlastně obráceně než normálně) si můžete přečíst tady u nás na blogu.

PAPILU svatební oznameni ilustrace

S koncem léta už jsem se víc soustředila na příchod miminka. Vlastně to všechno tak krásně vyšlo, svatební sezona končí a v Papilu jsme tak měli víc času na zařizování i na kreslení si jen tak pro radost. Jednou nohou na půl v dětském světě vznikaly především černobílé ilustrace (kdo by tahal do čekárny do Podolí sadu barevných fixek nebo vodovky, že jo). Dnes máme i některé na našich produktech pro děti

PAPILU ilustrace

Naše taková první a nejbarevnější ilustrace Partička se vkradla i do našeho loga. S tímhle motivem nabízíme obálky a přáníčka, jmenovky na dárky, tašky a batohy.

Jak mám skoro pořád pocit, že bych v našich ilustracích něco ještě změnila nebo vylepšila, u týhle Partičky mi všechno připadá na svým místě. A přála bych si, aby se tenhle pocit pomalu propisoval do všeho co děláme. Tak pomalu, aby to stíhali ti motýli.

PAPILU narozeniny ilustrace

K narozeninám jsme si upekli i dort s Partičkou. Cukrářka ze mě fakt nebude! Jedlý papír jsem sice nainstalovala na dort docela obstojně, celý dort byl ale tak trochu šejdrem k jedné straně (což fotka z vrchu dokonale maskuje) a ty oříšky jsem musela místy dosypat ve Photoshopu. 

PAPILU narozeniny ilustrace

Máme radost, že můžeme kreslit a čmarykat jak nás to baví a že to dělá radost i Vám. A protože máme narozeniny, budeme rozdávat dárky :) Už si i začínáme zvykat na to, že děláme věci obráceně, než je normální.

Takže: první tři objednávky z této vánoční kolekce *SPECIÁL* dostanou jako dárek Partičkovou sadu - to je taška nebo batůžek (to připište k objednávce), fialovou a žlutou obálku s přáníčkem a nějaké ty jmenovky na dárky.

PAPILU narozeniny ilustrace 

 

Moc děkujeme za podporu, bez Vás bychom ten dort dneska nepekli :)

H+Z+V

 

 

 Starší příspěvky Novější příspěvky


 • OlZBWDVGFpU

  RBjWAErHMQa

 • GEwucAfI

  EeOAtvbkKzm

 • WCJBcpYnQZOtxLis

  pRWVCMBdguQzOfUD

 • NBFWGblqL

  QYTjGsibAwZtWqV

 • tZjSfkyXDBMb

  lSQbwyPvcLkrKomentáře