Košík 0

Slepá ulička

Poslední týdny jsou hodně lenivý. Jsme hodně zavření doma a v tom šeru a svitu lampiček se mi nic moc nechce dělat a taky se mi toho hodně pomlelo v hlavě. Asi to tak má být, zima je a vždycky přeci byla o klidu a odpočinku, že jo :) 

Když jsem psala článek o našich prvních narozeninách, nastartovalo se ve mně bilancování všeho druhu. Psala jsem o tom, kolik nevěst a ženichů si u nás nechalo vyrobit svatební tiskoviny, jak nás to bavilo a co jsme se při tom naučili. Pokud jste to nečetli, můžete si to dát ke kafi třeba hned teď ;)

Ne, že by to nebyla pravda, ale… 

Musím si to sama srovnat v hlavě a takhle napsaný to bude mít aspoň pořádnou váhu. Taky jsem zvědavá, co si o tom budete myslet vy a budu pak ráda za každý komentář a každou zprávu.

Když jsem procházela všechny obrázky za poslední roky, to je pro mě takový listování v paměti, zjistila jsem, že se ze mě stal schizofrenik. Při malování těch svatebních oznámení mi pořád něco čím dál tím víc nesedělo. Když jsem měla volno, vzala jsem do ruky raději černou fixu něž štětec a barvy. S barvama to je zábava, ale začínala jsem mít pocit, že mi to nejde a že se v tom zbytečně plácám. Všechno mi trvá děsně dlouho, vždyť přece namalovat větvičku s borůvkama nemůže trvat celej den! A tak jsem šla v těch obrázcích na začátek, k našemu prvnímu svatebnímu oznámení, a tehdy jsem tu schizofrenii objevila. Vlastně ani nevím proč a jak to vzniklo, tehdy jsem měla navrhnout svatební oznámení jen tak, aby bylo něco na předsvatebních fotkách. No já jsem udělala dvě, každé úplně jiné. Jedno malované a druhé kreslené bílou fixou. Nevěsta si vybrala to malované, moc se jí líbilo, ale já si tehdy tak nějak přála, aby si vybrala to druhé… A tak jsem se dostala do slepé uličky, aniž bych to úplně věděla. Začlo se to nabalovat, nevěsty se ozývaly a chtěly samozřejmě další malovaná oznámení… Byla jsem nadšená, že se to lidem líbí a že máme práci a učíme se za pochodu nový věci. Ale teď jsem fakt ve slepé uličce a nemůžu pokračovat dál. 

Další věc je taky ta, že se s malovanýma oznámeníma roztrhnul pytel. Je to hezký a líbí se to, že jo. Já moc obdivuju všechny ostatní, kteří takhle malují oznámení. Moc ráda sleduju jejich práci a vždycky se těším, až uvidím nové kolekce nebo nové balíčky tiskovin :) Všichni víme, jak je těžký vymýšlet něco novýho, ale pravda je ta, že pro lidi je strašně snadný si jednotlivý autory zaměnit. A přesně v týhle pozici se musí člověk dost nadřít, aby se to nedělo, a současně zůstat s cenou někde tam, kde jsou ti ostatní. 

Miluju navrhovat svatební oznámení, je to moc krásná práce a lepší jsem si nemohla přát - OK, možná být květinářkou s vlastní zahradou, ale i to se třeba někdy stane :D Baví mě to domlouvání a vymýšlení, jak sladit květiny, výzdobu, šaty a tiskoviny. Akorát mě teď první napadají úplně jiné věci než ty malované květinové, do kterých se tak trochu nutím. Sami mrkněte a udělejte si tu schizofrenickou čáru (teda doufám, že ji uvidíte :D).

Myslím, že nejlepší bude dát si teď trochu pauzu, prostě počkat na to jaro a začít znovu. Vyhrabat se z bahna a pěkně se zrestartovat a vyzkoušet zase něco novýho. A kdo ví, jak to dopadne, třeba budu za rok zase couvat ze slepý uličky a říkat o sobě, že jsem schizofrenik :D Ráda bych se vrátila někam sem a začla opravdu dělat jen to, co mi tak nějak jde samo:

 

Co byste dělali na mém místě vy? Myslíte, že je to správný krok? Vrátili byste se zpátky na místo, kde jste uhnuli blbě a jeli “novou” cestou? Nebo byste pokračovali, ikdyž byste měli jedno kolo píchnutý? (jo, miluju tyhle metafory :D)

Budu vážně ráda za každý názor, třeba jste si někdo zažili něco podobnýho a chcete mě povzbudit (věřím, že spíš než varovat :D). 

Chtěla bych nakonec poděkovat všem nevěstám (a ženichům, ikdyž se za celou dobu ozval jen jeden ;), že si vybrali oznámení a tiskoviny od PAPILU, moc nás to bavilo a byla to krásná část cesty, kterou jsme prošli. Moc bych si přála, aby se ten restart podařil a my jsme mohli pokračovat v navrhnování a výrobě svatebních tiskovin! A kdyby ne, jsme otevření čemukoliv, u čeho bude sranda :)

 

Děkuju, jestli jste to dočetli až sem. Jestli chcete vědět, jak to bude pokračovat, sledujte nás na Instáči. A napište mi, co si o tom myslíte :)

Mějte se funky,

HankaStarší příspěvky


 • xQfdcKksUr

  kteHuawmMP

 • jWemFJRruoZYBh

  pjkTCOmKIvBtXVid

 • ViaxPOIYos

  SMzCErPZ

 • jkGEezaQwq

  YDdJeqzQkvR

 • vMgeFApbkWYOG

  BgUdFaJsEZCMNwoWKomentáře